Gdy się zmotywować do akcje z nadwagą

Gdy się zmotywować do akcje z nadwagą

Zbędne kilogramy sprawiają, że nasz nastrój pogarsza się. Ogarnia nas dół, odrętwienie i bierność do wszystkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań w gronie przyjaciół. 

Ogarnia nas strach przed tym jak osądzą nas inni. Warto zatem coś z tym zrobić. Pierwszym krokiem prowadzącym do osiągnięcia powodzenia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to między innymi kolejna sukienka, nowe spodnie, podróż w wymarzone miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, pochwała znajomych czy adoracja w oczach obcych ludzi . W jaki sposób więc przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

weihnachtsgrüße 2021

1. Primo pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej znajomej nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co daje Ci tak dużą chęć walki z otyłością?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie jak odniesiesz idealną wagę. To pomoże Ci wytrzymać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i nagradzaj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie łakociami. Niech to będzie bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, wodę toaletową .

5. Poszukaj kolegę, z którym będziesz ścigać się. Waszym celem będzie, kto szybciej pozbędzie się konkretną liczbę kilogramów. Ściganie się często pomaga wytrwać i zdobyć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem poddasz się, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę po raz kolejny.