Jak zagospodarować przestrzeń nad schodami

Jak zagospodarować przestrzeń nad schodami

Udekorowanie swojego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim zaczniemy działanie zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie obejdzie się bez lustrowanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych gazet.
Zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora również na mniej istotne elementy wystroju mieszkania. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, ponieważ każdy z lokatorów będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Żeby zrealizować ten plan, niezbędne są rodzinne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnych formatach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, żeby wystawiać rodzinne zdjęcia.

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami może być naklejenie odpowiedniej fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie powiększy się. Ciekawy wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeżeli planujesz mniej rzucające się w oczy pomysły, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo domowników.

https://zyczenia.eu/birthday/en/