Jak zaplanować podróż do Stanów?

Jak zaplanować podróż do Stanów?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują o wiele intensywniej niż dekady temu, gdy samo otrzymanie paszportu było skomplikowane. W dzisiejszych czasach sytuacja ekonomiczna w Polsce jest stabilna, dlatego mieszkańców stać na urlop zagranicą. Największym marzeniem części z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który jest znany z kultowych serialów oraz filmów. Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij przygotowania już dziś.

Obywatele Polski jeżeli chcą odwiedzić USA muszą posiadać aktualną wizę. Na jej uzyskanie warto przeznaczyć kilka miesięcy, gdyż nie jest przyznawana z marszu. Pierw trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie oraz w Warszawie. W wyznaczonym terminie należy wybrać się do urzędu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, należy zabrać również aktualny paszport. W trakcie rozmowy z urzędnikiem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Jeśli nasza sytuacja finansowa jest optymalna, a także nie jesteśmy kryminalistami, wtenczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez problemu. Dopiero mając ten dokument warto kupować bilet.

lustige neujahrswünsche

Lot transatlantycki zajmuje kilkanaście godzin, jest także o wiele kosztowniejszy od przeprawy w obrębie kontynentu. Dlatego szukanie ciekawej opcji podróży warto zacząć parę miesięcy przed wyjazdem. Warto prześwietlić pełno witryn, gdyż na poszczególnej z nich oferty mogą być zupełnie różne. Przeważnie najprzystępniejsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Można pierw tam się wybrać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są niezwykle tanie. Nie zapomnijmy również, aby prawidłowo spakować własny bagaż. Gdyż na terytorium Stanów nie można wwozić jedzenia oraz napojów pochodzących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego rodzaju można wykonać na strefie bezcłowej. Także wracając do Polski nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma identyczne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, lecz nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, można zrobić to wcześniej, przez internet. Działają specjalne portale w sieci, które zajmują się pośrednictwem.